Leading Manufacturer of 4 battery operated rickshaw, double battery operated rickshaw, single battery operated rickshaw, 5 battery operated rickshaw and service of e rickshaw from Jaipur.
₹ 111000 / Piece Get Latest Price
| Vehicle Type | Loader |
| Battery Type | Single Battery (Li-ion) |
| E Rickshaw Brand | Rider |
| Motor Power | 1500 W |
| Max Power | 2 hp |
| Body Type | Open |
| Range | 100 Km |
| Battery Capacity | 60Ah |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 150000 / Piece Get Latest Price
| Vehicle Type | Loader |
| Battery Type | Double |
| E Rickshaw Brand | Rider |
| Motor Power | 1500 W |
| Max Power | 2 hp |
| Body Type | Open |
| Range | 90 Km |
| Battery Capacity | 60Ah |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 95000 / Piece Get Latest Price
| Vehicle Type | Loader |
| Battery Type | Single Battery (Li-ion) |
| E Rickshaw Brand | Rider |
| Motor Power | 1500 W |
| Max Power | 2 hp |
| Body Type | Open |
| Range | 90 Km |
| Battery Capacity | 60Ah |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 110000 / Piece Get Latest Price
| Vehicle Type | Loader |
| Battery Type | Single Battery (Li-ion) |
| E Rickshaw Brand | Rider |
| Motor Power | 1500 W |
| Max Power | 2 hp |
| Body Type | Open |
| Range | 90 Km |
| Battery Capacity | 60Ah |
Minimum order quantity: 1 Piece
Details:
₹ 105000 / Piece Get Latest Price
| Service Type | Maintenance |
| Battery Voltage | 48 V |
| Service Mode | On-site at Customer Location |
| Type Of Repair | Battery Replacement |
| Service Duration | 1 days |
| Response Time | Same day |
Minimum order quantity: 1 Piece
Jogendra Dhariwal (CEO)
Smart Electro Motors
Muhana Motors, Muhana Mandi Road
Jaipur - 302043, Rajasthan, India