Our product range includes a wide range of 400kg electric pickup loader and 500kg electric pickup loader.
₹ 122000 / Piece Get Latest Price
| Load Capacity | 750 kg |
| Battery Type | 4 Battery (48V) |
| E Rickshaw Brand | Rider |
| Payload Capacity | 400 Kg |
| Range | 80 Km |
| Max Power | 1000W |
| Battery Capacity | 60Ah |
| Charging Time | 4 hours |
| Body Type | Open |
Minimum order quantity: 1 Piece
Details:
₹ 120000 / Piece Get Latest Price
| E Rickshaw Brand | Rider |
| Battery Type | Single Battery (Li-ion) |
| Range | 80 Km |
| Max Power | 1000W |
| Battery Capacity | 60Ah |
| Charging Time | 4 hours |
| Body Type | Open |
| Load Capacity | 1000 kg |
| Payload Capacity | 500 Kg |
Minimum order quantity: 1 Piece
Details:
Jogendra Dhariwal (CEO)
Smart Electro Motors
Muhana Motors, Muhana Mandi Road
Jaipur - 302043, Rajasthan, India