₹ 110000 / Piece Get Latest Price
| Voltage | 48 V |
| Capacity | 120 Ah |
| Battery Type | Lithium Ion |
| Application | Passenger Rickshaw |
| Technology | Flooded |
| Warranty | 36 MONTHS |
| Battery Brand | Eastman |
| Container Type | Tall Tubular |
| Cycle Life | 1500 Cycles |
₹ 122000 / Piece Get Latest Price
| Voltage | 60 V |
| Capacity | 130 Ah |
| Battery Type | Lithium Ion |
| Application | Passenger Rickshaw |
| Technology | SMF |
| Warranty | 24 Months |
| Battery Brand | Eastman |
| Container Type | Short Tubular |
| Cycle Life | 1500 Cycles |
₹ 10000 / Piece Get Latest Price
| Vehicle Brand | rider |
| Usage Type | Passenger |
| Vehicle Model | nx pro |
| Fuel Type | Electric |
| Part Type | Engine Part |
| Seating Capacity | 7 Seater |
| Position | Front |
| Material | Steel |
| Engine Capacity | 450 cc |
| Compatible Fuel Type | Electric |
| Body Type | Auto Rickshaw |
| Brand | rider |
| Max Speed | 45 kmph |
| Wheel Base | 2100 mm |
| Transmission | Manual |
| Roof Type | Hard Top |
Vehicle Type: Passenger E-Rickshaw (3-Wheeler)
Seating Capacity: Driver + 4 Passengers
Chassis: Heavy-duty MS tubular chassis
Body Type: Open / Semi-covered / Fully covered (optional)
₹ 110000 / Piece Get Latest Price
| Seating Capacity | 2 |
| Loading Capacity | 1000 |
| Brand | rider |
| Motor Power | 1.5 kW |
| Battery Type | Lithium Ion |
| Material | Aluminum |
| Range | 150 km |
| Power Source | Electric |
₹ 10000 / Piece Get Latest Price
| Part Type | Electrical |
| Vehicle Type | Passenger E Rickshaw |
| Compatibility Brand | S-RIDER |
| Compatibility Model | Deluxe E Rickshaw |
| Material | Mild Steel |
| Usage Area | Cabin, Roof, Rear, Front |
| Warranty | 1 Year |
हाई-टॉर्क BLDC इलेक्ट्रिक मोटर
बैटरी ऑपरेटेड, बिना धुआं और बिना शोर
फुल लोड में भी स्मूथ स्टार्ट और बेहतर ग्रिप
एक चार्ज में लंबी दूरी तय करने की क्षमता
₹ 130000 / Piece Get Latest Price
| Rack Type | Rider |
| Material | Mild Steel (MS) |
| Height | 1200 mm (4 ft) |
| Length | 1800 MM |
| Number of Shelves | 3 Shelves |
| Shelf Depth | 300 mm (12 in) |
| Back Panel Type | Plain Panel |
| Finish | Powder Coated |
| Load Capacity per Shelf | Light Duty |
Jogendra Dhariwal (CEO)
Smart Electro Motors
Muhana Motors, Muhana Mandi Road
Jaipur - 302043, Rajasthan, India