Manufacturer of a wide range of products which include 300kg passenger electric auto rickshaw, 450kg passenger electric auto rickshaw, 600kg passenger electric auto rickshaw, 550kg passenger electric auto rickshaw, 500kg passenger electric auto rickshaw and 650kg passenger electric auto rickshaw.
₹ 70000 / Piece Get Latest Price
| Vehicle Type | Passenger |
| Battery Type | 5 Battery (60V) |
| E Rickshaw Brand | Rider |
| Loading Capacity | 700 kg |
| Seating Capacity | 6 Seater |
| Max Power | 2 hp |
| Range | 80 Km |
| Charging Time | 5 hours |
| Load Capacity | 300 kg |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 118000 / Piece Get Latest Price
| Vehicle Type | Passenger |
| Battery Type | 5 Battery (60V) |
| E Rickshaw Brand | Rider |
| Loading Capacity | 600 kg |
| Seating Capacity | 6 Seater |
| Max Power | 3 hp |
| Range | 100 Km |
| Charging Time | 5 hours |
| Load Capacity | 450 kg |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 125000 / Piece Get Latest Price
| Vehicle Type | Passenger |
| Battery Type | 5 Battery (60V) |
| E Rickshaw Brand | Rider |
| Loading Capacity | 700 kg |
| Seating Capacity | 6 Seater |
| Max Power | 3 hp |
| Range | 120 Km |
| Charging Time | 5 hours |
| Load Capacity | 600 kg |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 125000 / Piece Get Latest Price
| Vehicle Type | Passenger |
| Battery Type | 5 Battery (60V) |
| E Rickshaw Brand | Rider |
| Loading Capacity | 700 kg |
| Seating Capacity | 6 Seater |
| Max Power | 3 hp |
| Range | 110 Km |
| Charging Time | 5 hours |
| Load Capacity | 550 kg |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 108000 / Piece Get Latest Price
| Vehicle Type | Passenger |
| Battery Type | 5 Battery (60V) |
| E Rickshaw Brand | Rider |
| Loading Capacity | 700 kg |
| Seating Capacity | 6 Seater |
| Max Power | 3 hp |
| Range | 100 Km |
| Charging Time | 5 hours |
| Load Capacity | 500 kg |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 125000 / Piece Get Latest Price
| Vehicle Type | Passenger |
| Battery Type | 5 Battery (60V) |
| E Rickshaw Brand | Rider |
| Loading Capacity | 500 kg |
| Seating Capacity | 6 Seater |
| Max Power | 3 hp |
| Range | 120 Km |
| Charging Time | 5 hours |
| Load Capacity | 650 kg |
Minimum order quantity: 1 Piece
Details:
₹ 115000 / Piece Get Latest Price
| Vehicle Type | Passenger |
| Battery Type | Single Battery (Li-ion) |
| E Rickshaw Brand | Rider |
| Loading Capacity | 700 kg |
| Seating Capacity | 6 Seater |
| Max Power | 3 hp |
| Range | 110 Km |
| Charging Time | 5 hours |
| Load Capacity | 400 kg |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 160000 / Piece Get Latest Price
| Vehicle Type | Passenger |
| Battery Type | Single Battery (Li-ion) |
| E Rickshaw Brand | Rider |
| Loading Capacity | 700 kg |
| Seating Capacity | 6 Seater |
| Max Power | 3 hp |
| Range | 130 Km |
| Charging Time | 5 hours |
| Load Capacity | 700 kg |
Minimum order quantity: 1 Piece
Details:
Jogendra Dhariwal (CEO)
Smart Electro Motors
Muhana Motors, Muhana Mandi Road
Jaipur - 302043, Rajasthan, India