Our range of products include bajaj cargo auto, blue colour loading rickshaw, 150 km range loading rickshaw, electric cargo auto and 300 km range loading tempo.
₹ 200000 / Piece Get Latest Price
| Fuel Type | Electric |
| Gross Vehicle Weight | 650 kg |
| Body Type | Open Deck |
| Power Steering | Yes |
| Transmission | Manual |
| Wheel Base | 2100 mm |
| Max Speed | 50 kmph |
| Brand | Bajaj |
High-power motor (1200W – 3000W)
Strong chassis for heavy-duty use
Battery: Lithium-ion preferred for longer life
Load capacity: 300 kg – 800 kg (or more)
Range: 80–140 km per charge
Body type: Open / Closed / Box type
₹ 135000 / Piece Get Latest Price
| Fuel Type | Electric |
| Load Capacity | 1000 kg |
| Body Type | Open Deck |
| Engine Capacity | 470 cc |
| Gross Vehicle Weight | 650 kg |
| Brand | RIDER |
| Transmission | Semi Automatic |
| Wheel Base | 2100 mm |
| Max Speed | 45 kmph |
| Usage | Water Supply, Dairy, City Delivery, Rural Transport, Garbage Collection, Construction |
₹ 150000 / Piece Get Latest Price
| Fuel Type | Electric |
| Load Capacity | 1000 kg |
| Body Type | Open Deck |
| Engine Capacity | 450 cc |
| Gross Vehicle Weight | 650 kg |
| Brand | RIDER |
| Transmission | Manual |
| Wheel Base | 2100 mm |
| Max Speed | 45 kmph |
| Usage | Construction, Dairy, Water Supply, Garbage Collection, Rural Transport, City Delivery |
₹ 125000 / Piece Get Latest Price
| Fuel Type | Electric |
| Load Capacity | 1000 kg |
| Body Type | High Deck |
| Brand | RIDER |
| Engine Capacity | 450 cc |
| Gross Vehicle Weight | 800 kg |
| Wheel Base | 2100 mm |
| Max Speed | 40 kmph |
| Usage | Courier, Construction, City Delivery, Gas Cylinder, Waste Collection, Rural Transport, Water Supply |
| Transmission | Manual |
₹ 200000 / Piece Get Latest Price
| Fuel Type | Electric |
| Load Capacity | 1000 kg |
| Body Type | High Deck |
| Engine Capacity | 450 cc |
| Gross Vehicle Weight | 1200 kg |
| Brand | RIDER |
| Transmission | Manual |
| Wheel Base | 2100 mm |
| Max Speed | 40 kmph |
| Usage | Construction, Dairy, Garbage Collection, City Delivery, Rural Transport, Water Supply |
Jogendra Dhariwal (CEO)
Smart Electro Motors
Muhana Motors, Muhana Mandi Road
Jaipur - 302043, Rajasthan, India